home | sauna | bar | kontakt | rezervace
Sauna nad zimakem na facebooku

SAUNA

sauna nad zimakem Roztopena vždy jen na objednávku. Zpravidla je sauna využívána skupinkami, které se s novou sezónou vrací, volné termíny jsou vlastně jen v případě, že pravidelná skupinka nemůže přijít.
Objednat se můžete zkusit na tel.: 739 877 966 od úterý do pátku mezi 16. - 20. hodinou.

Ceník od roku 2023:

1 hodina - 230 Kč na osobu         celá sauna /do 4 osob/ - 700 Kč za hodinu
1,5 hod. - 270 Kč na osobu         celá sauna /do 4 osob/ - 800 Kč za 1,5 hod.
2 hodiny - 300 Kč na osobu         celá sauna /do 4 osob/ - 900 Kč za 2 hodiny

sauna nad zimakem
10% sleva při rezervaci celé sauny - po předložení Plzeňské karty.

Ceny zahrnují půjčení prostěradla a ručníku. V případě zájmu si do sauny můžete půjčit knížku nebo hlavolam.

Přijímáme také poukázky Ticket Compliments a některé z poukázek Sodexo


Ceny permanentek od roku 2023
Počet vstupů 1 HOD 1,5 HOD 2 HOD
4 - 6 210,- Kč 250,- Kč 280,- Kč
nad 7 200,- Kč 240,- Kč 270,- Kč

Provozní řád:

Návstěvník sauny se po příchodu do prostor sauny ohlásí obsluze v prostorách čekárny (minibaru). Zde si vybere délku saunování, dostane ručník, klíč od šatny a zaplatí. S klíčem pak návštěvník odchází do šatny. Vstup za lavici na chodbě je povolen pouze po přezutí.

V šatně se návštěvník vysvlékne a spolu s mycími potřebami vstoupí do sprchy. Nahé tělo umyje mýdlem, řádně se osprchuje a důkladně osuší.

Obsluha sauny návstěvníkovi připraví prostěradlo a ručník. Má-li návštěvník zájem o knihu případně hlavolam, může se domluvit na zapůjčení s obsluhou. Kniha je urcena především do prostoru odpočívárny, celodřevěné hlavolamy lze brát i do prostoru prohřívárny.

Po osprchování odchází návstěvník do prohřívárny, kam si vezme prostěradlo případně suchý ručník (v sauně má být suchý vzduch), na kterém bude v prohřívárně sedět / ležet.

Při prvních příznacích nevolnosti, točení hlavy či jiných obtížích návstěvník okamžitě opustí prostor prohřívárny. Po prohřátí těla (doba je u kazdého individuální) následuje ochlazovací fáze. Veškerý pot návštěvník spláchne pod tekoucí vodou (ochlazovací bazén v prostorách sauny je napuštěn jen pro vlastní potřebu provozovatele).
sauna nad zimakem
Po ochlazení se navstěvník opět důkladně osuší a vrátí se do prohřívárny. Postup "prohřátí - ochlazení" je vhodné opakovat minimálně 2x, nejlépe 3x. Po posledním ochlazení si návstěvník odpočine v odpočívárně (alespoň 20 minut) a doplní tekutiny.

Při odchodu z odpočívárny hodí návstěvník použité prostěradlo a ručník do připraveného koše. Knihu, hlavolam a klíč vrátí obsluze.

Celý prostor sauny (včetně minibaru) je nekuřácký.

Postup správného saunování - obecně:

Saunu může navstěvovat každý zdravý člověk. Neměl by být hladový ani právě po jídle. Měl by se zdržet konzumace alkoholických nápojů a měl by si na saunování vyhradit dostatek času (minimálně hodinu, nejlépe hodinu a půl).

V šatně odložíme veškeré oblečení. Do sprchy vstupujeme jen s mycími potřebami; případně v čisté omyvatelné obuvi. Tělo umyjeme mýdlem a řádně se osprchujeme a důkladně osušíme.

Do prohřívárny si vezmeme prostěradlo případně suchý ručník (v sauně má být suchý vzduch), abychom měli na čem sedět / ležet. V průběhu prohřívání se můžeme masírovat. Při prvních příznacích nevolnosti, točení hlavy či jiných obtížích okamžitě opustíme prostor prohřívárny.

Po prohřátí těla (doba je u každého individuální) následuje ochlazovací fáze. Veškerý pot spláchneme pod tekoucí vodou (a to i v případě, že je k dispozici ochlazovací bazén či káď). Po ochlazení se opět důkladně osušíme a vrátíme se do prohřívárny.

"Prohřátí - ochlazení" bychom měli opakovat minimálně 2x, nejlépe 3x. Po posledním ochlazení si odpočineme v odpočívárně (alespoň 20 minut). Doplníme tekutiny.

Máme zavřeno nebo máme již pro daný termín naplněnou kapacitu?Pak nezoufejte a zkuste najít alternativní plán třeba na:
sportoviště v Plzni